Wordpress Kur Para Kazan

Wordpress kurulumu yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Wordpress Kur Para Kazan

Sadece wordpress teması kurarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz. Herkes hazım panellerin kurulumunu bilir. Fakat kurdukları sitelerin temalarıni istedikleri gibi ayarlayamazlar. Sadece tema ayarlamak değil kurdukları sitenin Seo ayarları hakkında çok da bilgileri olmayan ve web sitesi kurmak isteyen o kadar çok kişi var ki. Sitelerini nasıl düzelteceklerine dair hiçbir fikri olmayanlar.

Öncelikli olarak wordpress üzerinde bulunan hazır olarak indirilebilir temaların kullanıma hazır olabilmesi için belli başlı ayarlar gerekmekte bu kurulun temanın görselliğini ve sitenin hızı hakkında siteyi öne geçirecek bir adım. Kurulan temayla kalmadık, kurduğunuz sitenin konusuyla alakalı güzel bir başlık ve içerik eklenmeli. Bunlarla beraber site içerisinde Seo ayarları da yapılması lazım ki paylaşılan içerikler arayış içerisinde bulunan kitleye ulaşsın. Sadece bununla da kalmıyor site içerisinde olduğu gibi site dışında da yapılması gereken sitemap ayarlaması ve backlik çalışmaları yapılması lazım. Bunların ücretleri hakkında çok bir bilgim yok ama sizlere bunların hepsini yapan bir kişini min talep edeceği tutarın 500TL olabileceğini söyleyebilirim.

Normal bir blog sitesi açılabilir ve dediğim ayarlamalar yapılarak siteye hit sağalanabilir. Peki Wordpress üzerinden e ticaret sitesi açılırsa ?

Açıkcası çok bir değişiklik yok yukarıda bahsettiğim şekilde aynı ayarlamaların yapılması lazım. Blog sitesinde içeriklerin girilmesi önemliyken e ticaret sistemlerinde fotoğrafın kullanıcıya kattığı hissiyata dokunmalı etkili fotoğraf çekimleri yapılması lazım. Sadece fotoğraf çekimleri değil girilen ürünlerin açıklamalarının sadece ve kullanıcıyı bilgilendiren türden olması satış değerlerini arttıracak şeyler arasında. E ticaret sistemleri için blogdan tek fark bu hizmetlerin blog sitelerine göre çok daha pahalı olması. Bir e ticaret sitesi ayarlaması için bütün yapılacak işlemler toplamından minimum talep edilebilecek tutar 1000TL civarında olabilir.